صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


مصوبات جلسه اخير هيات واگذاري اعلام شد

سه شنبه ٥ تير ١٣٩٧ | ٠٩:١٦ کد : ٩٠٩٨ بولتن خبری
تعداد بازدید:268
سيصد و چهل و دومين جلسه هيات واگذاري روز شنبه مورخ 2 تيرماه در محل وزارت امور اقتصادي و دارايي و با حضور كليه اعضا و به رياست وزير امور اقتصادي و دارايي برگزار گرديد.
 مصوبات جلسه اخير هيات واگذاري اعلام شد

به گزارش شمانيوز: در ابتداي اين جلسه پوري حسيني، رئيس كل سازمان خصوصي سازي و دبير هيات واگذاري گزارشي از وضعيت عرضه و واگذاري بنگاه هاي دولتي در طي 17 سال فعاليت سازمان خصوصي سازي ارائه كرد، همچنين در ادامه گزارشات مقايسه اي در خصوص حجم مبالغ قيمتگذاري طي اين سالها، عرضه بنگاه هاي دولتي در طي 17 سال گذشته، گزارش ميزان موفقيت سازمان خصوصي سازي در واگذاري ها به همراه آسيب ها و موانع و چالش هاي شناسايي شده طي اين سال ها را مطرح كرد. سپس دستورات قيمتگذاري تعدادي از بنگاه ها مطرح و قيمت پايه آن ها پس از بحث و بررسي مورد تصويب قرار گرفت.
در همين راستا قيمت پايه سهام شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان با حضور وزير جهاد كشاورزي مورد بررسي و قيمت و شرايط آن جهت عرضه و انتشار آگهي عمومي واگذاري به تصويب رسيد.
همچنين قيمت تعدادي از بنگاه هاي زيرمجموعه شركت بازرگاني دولتي ايران شامل سيلوي مهاباد، انبار غله رو باز دولت آباد كرمانشاه، انبار غله ايلام، انبار غله دورود و انبار غله ماسور به تصويب هيات واگذاري رسيد.
ضمنا در اين جلسه در خصوص شركت هاي زيرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز بحث و بررسي صورت پذيرفت و قيمت پايه شركت هاي مجتمع صنعتي اسفراين، لوله گستر اسفراين و توليدي منيزم گستر اريش مورد تصويب قرار گرفت.
همچنين قيمت پايه تعدادي از جايگاه هاي سوخت نيز در جلسه مذكور مورد تصويب هيات واگذاري قرار گرفت.
در جلسه مذكور هيات واگذاري با توجه به مصوبات ذكر شده در مجموع مبلغ قيمتگذاري شده شركت هاي در حال عرضه حدودا بالغ بر 2500 ميليارد تومان معادل 25000 ميليارد ريال مي باشد.
در خاتمه نيز اصلاح 3 مورد اساسنامه شركت هاي مشمول واگذاري و همين طور تعيين مدت اعتبار قيمت پايه بنگاه ها و دارايي ها قيمت گذاري شده توسط هيات واگذاري از جمله ساير موضوعات مورد تصويب اين جلسه بود.

منبع:سازمان خصوصي سازي
منبع خبر:
 شما نیوز

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/