صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


نامه دژپسند به جهانگيري:

واگذاري ايران ايرتور قانوني است و خريدار ، شركت را احيا كرد

چهارشنبه ٣٠ مرداد ١٣٩٨ | ٠٨:٤٨ کد : ١٠٠٥٧ تازه ترین اخبار
تعداد بازدید:760
وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: شركت هواپيمايي ايرتور سال 1393 براي وصول مطالبات به عرضه عمومي گذاشته مي شود، اما خريداري نداشته تا اينكه يك سال بعد در نوبت پنجم سهام از طريق شركت در مزايده عمومي فروخته مي شود.
واگذاري ايران ايرتور قانوني است و خريدار ، شركت را احيا كرد

 به گزارش روابط عمومي سازمان خصوصي سازي و به نقل از خبرگزاري ايرنا وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: شركت هواپيمايي ايرتور سال 1393 براي وصول مطالبات به عرضه عمومي گذاشته مي شود، اما خريداري نداشته تا اينكه يك سال بعد در نوبت پنجم سهام از طريق شركت در مزايده عمومي فروخته مي شود.

«فرهاد دژپسند»  در نامه اي به «اسحاق جهانگيري» معاون اول رئيس جمهور درباره روند واگذاري شركت هواپيمايي ايرتور كه برخي مدعي بودند با قيمت نازل واگذار شده، اظهارداشت: 95 درصد سهام شركت ايران ايرتور پس از چند جلسه بررسي در هيأت واگذاري، براساس مصوبه جلسه 22 آبان ماه 1389 هيأت از طريق برگزاري مزايده در فرابورس عرضه و به شركت «هسايار» 80 درصد و «احيا صنايع خراسان» 15 درصد فروخته مي شود.

وي افزود: خريداران پس از پرداخت حصه نقدي و تحويل شركت نه تنها در شرايط نامناسب و در حال فروپاشي شركت توفيق چنداني كسب نمي كنند بلكه از عهده پرداخت اقساط سازمان خصوصي سازي هم برنمي آيند تا اينكه اين سازمان براساس قرارداد في مابين، براي وصول مطالبات خود سهام در وثيقه را براي فروش به مزايده مي گذارد.

دژپسند اضافه كرد: سهام در وثيقه سازمان خصوصي سازي براي وصول مطالبات، سه بار در سال 1393 به عرضه عمومي گذاشته مي شود ولي استقبال نمي شود و در نوبت بعد بهاي پايه تعديل مي شود ولي باز خريداري وجود نداشته تا اينكه در نوبت پنجم در سال 1394 با قيمت پايه نوبت چهارم يك نفر تمايل به خريد نشان مي دهد و سهام را از طريق شركت در مزايده عمومي خريداري مي كند.

وزير اقتصادي در نامه خود تصريح كرده كه خريدار بعدي نه تنها همه اقساط خود را به موقع پرداخت مي كند بلكه شركت را به طور كامل متحول كرده و يك شركت ورشكسته و در حال نابودي را به شركتي سرحال و كارآمد تبديل مي كند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

/*انتهای پیام*/