وزير اقتصاد عنوان کرد؛

بیشترین گلایه مردم، عدم اطلاع رسانی از وقوع سیل بود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان گفت: هیچ بحث و شکی در خصوص سنگینی حجم سیل در استان گلستان نیست ولی گلایه های مردم از عدم اطلاع رسانی های جدی و شفاف در این زمینه بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی به نقل از شبکه اخبار اقتصادي و دارايي ايران (شادا)، دكتر فرهاد دژپسند با بيان اينكه سیل اخیر درحالی اتفاق افتاد که بسیار سنگین تر از تجربه سيل سال ١٣٨١ بود، افزود: اين سيل خسارت بسیار کمتری به مردم وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه مدیران به شدت درگیر این حادثه تلخ بودند، اظهار داشت: مردم در شهرستان هاي گنبد و آق قلا نگران امنیت خانه های خود هستند.

وزیر اقتصاد در خصوص پیشگیری و پیش بینی این حوادث طبيعي، تصریح کرد: واحدهای مسکونی که بیمه بودند با حضور شخص مدیرعامل بیمه ایران در ناحیه امن قرار گرفتند.

 وی ضمن تاکید بر ترویج فرهنگ بیمه، گفت: از آنجا که اقتصاد استان بر پایه کشاورزی است، بیمه محصولات کشاورزی می تواند در این خصوص راهگشای کشاورزان استان باشد.

 دژپسند با تاكيد بر واگذاری وام و تسهیلات به سیل زدگان در راستای گذر از وضعیت فعلی، افزود: باید در این خصوص تعیین تکلیف شود، چراکه ساکنان مناطق سیل زده در بازپرداخت وام ها به مشکل برخواهند خورد.

وزير اقتصاد خاطر نشان كرد: علاوه بر لایروبی رودخانه ها باید در پی انجام برنامه ریزی طرح های بنیادی بلند مدت تر باشیم.

 دژپسند همچنین ضمن تاکید بر تغییر ساختار اقتصادی استان، اظهار داشت: برای این استان نیاز است چاره اندیشی اساسی طی برنامه های میان مدت متمایل به بلند مدت صورت گیرد.

کلمات کلیدی