صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


وزیر امور اقتصادی و دارایی:

سهام دولت در سه شرکت بیمه واگذار می‌شود

سه شنبه ١٤ آذر ١٣٩٦ | ١٤:٣٦ کد : ٨٥٩٦ -
تعداد بازدید:442
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ضریب نفوذ از ۲.۲ درصد باید به ۷ درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی‌سازی در بیمه‌ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه‌ای که در اختیار دولت است، را باید واگذار کنیم.
سهام دولت در سه شرکت بیمه واگذار می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ضریب نفوذ از ۲.۲ درصد باید به ۷ درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی‌سازی در بیمه‌ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه‌ای که در اختیار دولت است، را باید واگذار کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ مسعود کرباسیان در بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه در تهران اظهار داشت: بیمه می‌تواند ثبات و آرامش و اطمینان بخشی را به سرمایه‌گذار بدهد.
وی افزود: بیمه ها از منابع مازادی که دارند، می‌توانند سود ایجاد کنند و سرمایه مازاد را وارد بازار سرمایه کنند؛ در سال های اخیر صندوق‌های بیمه به خوبی عمل کردند و اطمینان را به جامعه بازگرداندند.
وزیر اقتصاد ادامه داد: حتما صندوق‌های بیمه به لحاظ پوشش ریسک خود می‌توانند از منابع مازاد خود استفاده کنند.
کرباسیان با اشاره به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: دو نقش پررنگ و دو سیاست درباره اقتصاد مقاومتی ابلاغ شده که یکی تاب آوری اقتصاد کشور و دیگری کاهش آسیب پذیری است که هر دو نقش بیمه را نشان می‌دهد.
این عضو کابینه دولت دوازدهم، اظهارات اخیر رهبر معظم انقلاب درباره اقتصادِ امن را یادآور شد و افزود: باید اقتصاد امن را در هر بخش و سازمانی تعریف کنیم، ولی سهم بیمه در این موضوع مهم است و امیدوارم این سمینار این موارد را معین تر تعریف کند.
وی افزود: اتفاقاتی که در کشور ما رخ داده و مکرر هم در حال رخ دادن است، اهمیت بیمه را پررنگ تر می‌کند. در حوزه معادن، ساختمان در شهرهای بزرگ، نفت و گاز و پالایشگاه ها، حمل و نقل، حوادث جاده‌ای، راه آهن، از همه مهم تر بلایای طبیعی حوادث متعددی رخ داده که صنعت بیمه باید نقش پررنگ تری در آن داشته باشد.
وزیر اقتصاد با اشاره به حادثه تاسف بار زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: جا دارد از مجموعه بانک ها و بیمه ها تشکر کنم که کمک کردند، هرچند که مصیبت در جای خود بزرگ بود.
وی با تاکید بر اینکه بیمه باید نفوذ بیشتری در زندگی مردم داشته باشد، افزود: بیمه، انتقال مسئولیت از یک بیمه گذار به شرکت بیمه است که در کنار این موضوع، ایجاد استاندارد باید بکند؛ ایمنی و حفظ استانداردها در صدور بیمه نامه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.
کرباسیان گفت: متاسفانه سهم ما در بیمه‌های زندگی کم است و در برنامه ششم باید سهم بیمه‌های زندگی به 50 درصد برسد. در منطقه خاورمیانه هرچند سهم بیمه های زندگی ما بالاتر است، ولی نسبت به دنیا این رقم کم است و باید به آن سمت برویم.
وزیر اقتصاد با بیان اینکه ضریب نفوذ بیمه از 2.2 درصد باید به 7 درصد در پایان برنامه ششم برسد، اظهار داشت: خصوصی سازی در بیمه ها را باید دنبال کنیم و سه شرکت بیمه ای که در اختیار دولت است را باید واگذار کنیم.
وی ادامه داد: بیمه مرکزی نقش تنظیم‌گر و سیاستگذاری را دارد و بیمه ایران نیز در اختیار دولت است، ولی سایر بیمه‌ها باید خصوصی باشند.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: به طور جد پیگیر خصوصی سازی و اصل 44 هستیم، زیرا باید اول این موضوع را از وزارتخانه خودم پیگیری کنم.
کرباسیان به برداشتن موانع برای مذاکره با شرکت‌های بیمه اتکایی خارجی بعد از برجام اشاره کرد و افزود: بعد از برجام بحث های بیمه‌های اتکایی آغاز شده و باید به طور جدی پیگیری شود.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 





/*انتهای پیام*/