صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


جوابيه سازمان خصوصي سازي به خبرگزاري تسنيم در رابطه با درج خبر آقاي حبيبي دبير كل حزب موتلفه اسلامي

چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩٦ | ١٧:١٨ کد : ٨٣٢٨ -
تعداد بازدید:521
سازمان خصوصي سازي نسبت به درج خبر تحت عنوان « دولت با چه مبنای شرعی و قانونی می خواهد سهام عدالت را مصادره کند؟ » به نقل از جناب آقای حبیبی دبير كل حزب موتلفه اسلامي در خبرگزاري تسنيم مورخ 16/مهر/1396 جوابيه اي به آن خبرگزاري ارسال نمود.
جوابيه سازمان خصوصي سازي به خبرگزاري تسنيم در رابطه با درج خبر آقاي حبيبي دبير كل حزب موتلفه اسلامي

سازمان خصوصي سازي نسبت به درج خبر تحت عنوان « دولت با چه مبنای شرعی و قانونی می خواهد سهام عدالت را مصادره کند؟ » به نقل از جناب آقای حبیبی دبير كل حزب موتلفه اسلامي در خبرگزاري تسنيم مورخ 16/مهر/1396 جوابيه اي به آن خبرگزاري ارسال نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان خصوصي سازي؛  در اين جوابيه آمده است : بر اساس مفاد ماده 34 قانون اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی مبنی بر واگذاری سهام عدالت با دوره تقسیط ده ساله و به استناد مفاد تبصره 3 ماده 6 آیین نامه اجرائی طرح توزیع سهام عدالت مصوب شماره 226037/1/63 مورخ 29/1/1388 شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی که تصریح می دارد؛ در صورتی که در پایان دوره تقسیط (ده ساله) ، بهای سهام مورد واگذاری به طور کامل تسویه نشده باشد، خریداران می توانند حداکثر ظرف مدت شش ماه راساً نسبت به پرداخت بدهی و تسویه حساب سهام مورد خریداری اقدام کنند. در غیر اینصورت سازمان خصوصی سازی به میزان مبلغ بدهی تسویه شده سهام مورد وثیقه را آزاد نماید و همچنين با عنايت به تاكيد وتصريح نامه هاي شماره 167979 مورخ 14/09/95 و شماره 245303 مورخ 18/12/95 شوراي عالي مذكور بر اين مهم، بدیهی است که در راستای اجرای اصل (44) قانون اساسی و پرهیز دولت از بنگاه داری، آن میزان از سهام اختصاص یافته به طرح توزیع سهام عدالت که در مهلت های مقرر قانونی قابل آزاد سازي نمي شوند، بایستی وفق مقررات بع عنوان سهام عدالت و بر اساس قانون اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی از طریق بورس و یا با برگزاری مزایده واگذار شود.

 

جناب آقاي حبيبي با اعلام اينكه دولت خواسته است سهام عدالت را مصادره نمايد اتهام غير صحيح و غير قانوني به دولت وارد نموده اند و مرتكب جرم كيفري شده اند. و سازمان خصوصي سازي نيز حق هر گونه پيگيري حقوقي ناشي از اين اتهام را براي خود محفوظ مي دارد.

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: