صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تحقق اهداف بودجه اي خصوصي سازي در سال 95

تحقق اهداف بودجه اي خصوصي سازي در سال 95


 
 
به گزارش پايگاه اطلاع رساني بازارهاي مالي(ايستانيوز)به نقل از سازمان خصوصي سازي؛ پوري حسيني در مجمع سازمان خصوصي سازي كه در وزارت امور اقتصادي و دارايي تشكيل شد گفت: در سال 95 اين سازمان 16 هزار و 500 ميليارد تومان تكليف بودجه اي بر عهده داشت كه بالغ بر 16 هزار و 431 ميليارد تومان از اين رقم تحقق يافته است كه از اين نظر سال 95 تنها سالي در تاريخ اجراي خصوصي سازي در كشور است كه به تحقق 100 درصدي وظايف بودجه اي نزديك شده ايم.

رئيس كل سازمان خصوصي سازي افزود: نگاهي به وضعيت واگذاريها در كشور نشان مي دهد تا پيش از دولت يازدهم حدود 100 هزار ميليارد تومان واگذاري داشته ايم كه اين رقم در چهار سال دولت يازدهم 42 هزار ميليارد تومان را شامل مي شود، يعني در دولت يازدهم بيش از 30 درصد واگذاريهاي تاريخ خصوصي سازي صورت گرفته است.

وي همچنين تصريح كرد: تا پيش از دولت يازدهم تنها 18 درصد واگذاريها به بخش خصوصي واقعي بوده، اين در حالي است كه در دولت يازدهم 66 درصد واگذاريها به بخش خصوصي واقعي انجام شده است.

پوري حسيني اضافه كرد: تا پيش از دولت يازدهم در مجموع 73 درصد از اهداف بودجه اي تحقق يافته، در حالي كه در 4 سال دولت يازدهم در مجموع 86 درصد اهداف بودجه اي تحقق پيدا كرده است.

وي همچنين در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستاي ساماندهي طرح سهام عدالت در سال 95 گفت: كنترل و نظارت بر برگزاري مجامع عمومي و فوق العاده 60 شركت سرمايه پذير سهام عدالت در سال 95، بررسي كارشناسانه عملكرد و ميزان سوددهي هر يك از شركتهاي موجود در پرتفوي سهام عدالت و پيگيري وصول آنها، پالايش و بروزرساني بانك اطلاعات مشمولان سهام عدالت، محاسبه و اعمال ميزان اقساط پرداختي توسط 49 ميليون نفر از مشمولان و تنظيم صورتحساب آنها، رونمايي از سامانه سهام عدالت، فراهم آوردن امكان پرداخت بقيه اقساط تسويه نشده، راه اندازي مركز پاسخگويي تلفني سهام عدالت و پيگيري و راهبري پرداخت بودجه تخصيصي به شركتهاي تعاوني سهام عدالت شهرستاني از جمله اين اقدامات است.

رئيس كل سازمان خصوصي سازي با اشاره به اين كه بيش از 50 درصد شركتهاي باقي مانده در ليست واگذاريها شركتهايي هستند كه سهام آنها كنترلي است گفت: در 12 سال قبل از دولت يازدهم 11 درصد واگذاريهاي كنترلي صورت گرفته، در حالي كه در 4 سال گذشته 17 درصد واگذاريهاي كنترلي انجام شده كه بر اين اساس بيش از يك و نيم برابر كل واگذاريهاي كنترلي در دولت هاي قبل در دولت يازدهم انجام شده است.

وي اضافه كرد: ويژگي شركتهاي كنترلي اين است كه مديران اين شركتها در صورت واگذاري صندلي و منافع خود را از دست مي دهند و به همين دليل است كه زماني كه اقدام به واگذاري اين قبيل شركتها مي كنيم مقاومتها در برابر خصوصي سازي سخت تر مي شود.


١٦:٠٩ - يکشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٨١٩٩    /    تعداد نمایش : ٤٦١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج