صفحه اصلي > اخبار سايت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تاثیرات مثبت سهام عدالت بر اقتصاد کشور در بلندمدت

معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی گفت: آزادسازی سهام عدالت در بلندمدت تاثیرات مثبت خود را بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ داود خانی در خصوص تاثیرات سهام عدالت بر اقتصاد کشور گفت: آزادسازی سهام عدالت در بلندمدت تاثیرات خود را بر اقتصاد خواهد داشت.
معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: تجربه تاریخی در کشور ما نشان می دهد به دلیل فروش نفت، حجم بالایی از ثروت و دارایی همواره در دست دولت بوده است.
وی اضافه کرد: بر این اساس طرح توزیع سهام عدالت یکی از طرح های نادر در کشور است که به دنبال توزیع ثروت میان مردم و اقشار مختلف جامعه می باشد که می تواند به منبع درآمد دائم و مستمر برای آنها تبدیل شود.
خانی در خصوص تفاوت سهام عدالت و توزیع یارانه اذعان داشت: در توزیع یارانه بخشی از درآمد جامعه نصیب مردم می شود که ریشه در توزیع درآمد دارد، اما در طرح سهام عدالت، توزیع ثروت صورت می گیرد که می تواند موجب ایجاد درآمدی مستمر برای مشمولین شود.
وی تاکید کرد: بر همین اساس به مردم پیشنهاد می شود پس از آزادسازی، سهام عدالت خود را نگه دارند و اقدام به فروش آن نکنند، چرا که از محل سود سالانه این سهام می توانند درآمدی مستمر را برای خود بوجود آورند.


١٠:٣٦ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٨٠١٩    /    تعداد نمایش : ٧٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج